NEDEN MATEMATİK EVİ?

NEDEN MATEMATİK EVİ?

  • 24.5.2019 14:14:04

Bilindiği üzere, matematik dersi genel olarak öğrencilerin korkulu rüyasıdır ve birçok öğrenci matematikte başarısızdır. Halbukimatematiksel düşünebilme, soyutlama, çıkarım yapma, sonuçları öngörme, modelleme ve planlama becerileri çağdaş insan için mutlak gereksinimlerdir. 


Matematiğin gerçekten de diğer dallardan daha zor olduğu doğru olabilir. Ancak matematiğin zor olması illa matematikten hoşlanmamak anlamına gelmemeli... Zor olanın üzerine giderek başarmak en güzel olandır ... 


Deneyimlerimiz matematikte başarısızlığın çoğu zaman başarısızlık korkusundan kaynaklandığını gösteriyor. Nitekim, yapamayacağını hissettiği bir matematik problemiyle uğraşmayı, hatta problemin kendisini anlamayı reddedebiliyor, dolayısıyla probleme yoğunlaşamıyor. Çünkü onlara göre matematikte başarısızlığın kırık not alma, bir üst sınıfa geçememe, üniversiteye girememe gibi tüm yaşamı etkileyen sonuçları var. 


Matematiksel zekânın hemen hemen herkeste eşit olduğuna inanıyoruz. Başarısızlık korkusu ortadan kaldırılırsa ve gence probleme yoğulaşabilme imkânı tanınırsa, herkesin matematiği sevebileceğine inanıyoruz. Matematikte önemli olan problemi çözmek değil, problemi anlayabilmektir. Her matematikçinin çözemediği problem sayısı çözebildiğinden çok daha fazladır. 


Matematik Evi’nde bu iki engeli (korkuyu ve yoğunlaşmayı engelleyici unsurları) ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. 


Matematik Evi’nde sınav, not, sınıfta kalma, ceza gibi korkuyu körükleyen unsurlar olmadığı gibi, müzik, televizyon, gürültü gibi yoğunlaşmayı engelleyecek unsurlar da yoktur. 


Hiç matematik sevmeyen bazı gençler, aralarından birinin deyimiyle “matematiğe son bir şans vermek için” bize gelmişler ve sadece matematiğe değil, kendi zekâlarına da hayret ederek kurs’dan ayrılmışlardır. 


Abaküs Matematik Evi’ne matematikte olağanüstü başarılı gençler de geliyor. Ne yazık ki çoğu zaman bulundukları okullarda bu gençlerin birçoğunun dinmek bilmeyen meraklarını giderecek, heyecanlarını canlı tutacak, onları yeni maceralara sürükleyecek, ufuklarını açacak bir merci bulunmuyor. Ayrıca birçok genç daha iyisini bilmediği için matematiği YKS'ye indirgiyor. Abaküs Matematik Evi’nde gençlerin  ilgi alanına giren gerçek matematiği de  sunacak, onlara YKS LGS ’den öte olağanüstü bir dünyanın varlığını gösteriyoruz.Abaküs Matematik Evi  sayesinde bugüne dek birçok genç üniversitede tercihini matematikten yana kullanmıştır. 


Abaküs Matematikte iyi olsun ya da olmasın, Bizi  bir kez ziyaret eden bir genç tekrar tekrar kurumumuza gelmektedir.

 

ÖĞRETME GARANTİSİ
UZMAN KADRO
TECRÜBE
 whatsapp numarası