HAYATIMIZ MATEMATİK


Matematik  rakamlardan sayılardan , problem kurup çözmekten ve hesap işlerinden daha fazlasıdır. Matematik bir hayat ve bir  düşünme biçimidir. Örüntüler, sistemler ve düzenlerle uğraşır ayrıca  bağlantılar kurmaya yardımcı olur.Matematik  dinamik çevremizi, ekonomimizi, siyasi sistemlerimizi tanımlamaya yarar. Kısacası hayatımızın  baş aktörüdür. Müziğin ve resmin yaratılmasını ve tasvir edilmesini sağlar. Bilim ve bilim adamları onsuz hep bir eksiktir. Matematik en küçük parçacıkları incelemeyi keşfetmeyi sağlarken, bir yandan da uçsuz bucaksız evreni ve diğer sonsuz dünyaları keşfetmeyi mümkün kılar.

                        Matematik eşsiz  bir sanattır ve birçok  sanata   ilham kaynağıdır.Bir çok Matematikçi aldıkları bu ilham ile yüzyıllar boyu  örüntülerle, sayılarla ve formüllerle çalışmışlar ve çalışacaklardır.Matematikçiler yeni matematiksel kavramlar yaratırken eski fikirleri hayata geçirecek yeni kavramları ve yolları da keşfederler. Kısacası Matematik  hayatımızın neredeyse her alanına dokunan büyüleyici bir fikirler dünyasıdır.

                        Matematik neden hayattır? O zaman  bu sorunun cevabı bir fikir, bir soru, bir yapboz, bir sanat eseri, bir metin parçası, kısacası matematiğin fikirler dünyasına göz atmanızı sağlayacak her şey olabilir. Bunlar matematiksel keşiflere açılan birer kapıdır ve uygulamadaki matematiğin sadece anlık birer görüntüsüdür.
Öyleyse Matematikle bir ömür geçirmeye ne dersiniz?

 


ÖĞRETME GARANTİSİ
UZMAN KADRO
TECRÜBE
 whatsapp numarası