Abaküs Matematik Evi Nedir, matematik evi nerede, en iyi matematik evi

Abaküs Matematik Evi Nedir?      

Abaküs Matematik Evi nedir? Sorusundan önce ne değildir;anlatmak daha doğru olur diye düşünüyoruz.

 

Abaküs Matematik Evi bir dershane değil, bir etüt merkezi de değil. Abaküs Matematik Evi adından da anlaşılacağı üzere sade ve sadece Matematik anlatan , Matematiğin her alanına giren ve sorunları gideren bir kurumdur.

 

Günümüzde Matematik dersinin ne kadar önemli olduğunu anlatamaya gerek yoktur herhalde ‘’MATEMATİK OLMADAN ASLA …’’  diyoruz. Çünkü Matematik olmadan herhangi bir sınavda başarı yakalayabilmek artık mümkün değil. Maalesef  birçok öğrencide de  Matematik dersine karşı olumsuz bir ön yargı oluşmuş durumda. Bizim öncelikli amacımız bu ön yargıyı kırmak ve Matematiği başarılabilir dersler kategorisine sokabilmek. Öğrenci dersi sevdikçe başarılı olur, başarılı oldukça sever böylece olumlu bir döngü oluşmuş olur.

 

Abaküs Matematik Evinin sadece Matematik alanında hizmet veriyor olması yaptığımız işi daha da uzman kategoride ve profesyonelce gerçekleştirmemizi sağlıyor.

 

Kurumumuz da Matematiğin olmazsa olmazı olan okuma ve okuduğunu anlama üzerine de çalışmalar yürütüyoruz. Bizimle çalışan öğrencilerle aynı zamanda bir kitap okuma ve değerlendirme programını da oluşturuyoruz. Ve bunu eğitim koçluğu ile harmanlıyoruz. Yani başta da belirttiğimiz gibi kurumumuz Matematiğin alanına giren her konuyla ortak bir çalışma içerisinde öğrenciyi takip etmektedir.

 

Bu anlamda Abaküs Matematik Evini bir hastane gibi düşünebilirsiniz. Hangi sınıf ve  seviyede olursa olsun önce bize gelen öğrencinin seviye tespiti yapılır. Bir nevi tedavi öncesi e-marını çekeriz. Sonra bu sonuca göre bir ders programı çıkarırız ve tedaviyi uygulamaya başlarız. Öğrencilerimizin  ders haricinde verdiğimiz ödevlerinin de takibi yapılır. Ve her bir öğrenci için çizelge oluşturulur.

 

Bu çizelge veli ile de belli periyotlarla paylaşılır. Hedef öğrencinin belli zaman aralıklarından sonra bir üst seviyeye çıkabilmesidir. Her başarı sınırı öğrenciye özeldir. Amaç her öğrenciyi kendi sınırına ulaştırmaktır. Bunun için de sabırla ve uzun soluklu çalışılır. Mottomuz ‘’ KÖTÜ ÖĞRENCİ YOKTUR , ÖĞRETEMEYEN ÖĞRETMEN VARDIR ‘’. Matematik için yaptığımız çizelge ve takip formunu kitap okuma programı için de uygularız.

 

 Abaküs Matematik Evinde ayrıca öğrencilerimizin bireysel ders çalışabilecekleri salonlarımız da mevcuttur. Hem bilgisayarı kullanabilecekleri hem de etüd yapabilecekleri bir nevi kütüphane kapsamında olan salonlarımız vardır.Kafe kütüphane tarzında kullanabilecekleri bu ortamda çay kahve içme gibi imkanları da olacaktır.

 

Derslerimiz birebir , iki kişi ve üç kişi masa başı ve altı kişi (dijital sınıf) , sekiz kişi (normal sınıf) ortamlarında işlenmektedir. Tercih veli, öğrenci ve öğretmen tarafından çocuğun ihtiyacına göre belirlenmektedir.
Kısaca Matematik adına arayacağınız , isteyeceğiniz her yaş grubunda her imkan kurumumuz da mevcuttur.

 

Gelin önce tanışalım , sonra beraber çalışalım.

 

Emin olun Matematik Abaküs Matematik Evi ile beraber bir kabus değil , bir başarı hikayesi olacaktır.


ÖĞRETME GARANTİSİ
UZMAN KADRO
TECRÜBE
 whatsapp numarası